Fun Run 2 oyunuyla eğlenceye devam!

Bu haftaki Oyun ve Eğlence köşemizde sizleri oynamaktan keyif aldığım bir yarış oyunu olan Fun Run 2 ile tanıştırmak istiyorum. Ama tanıtmadan önce baştan uyarayım, eğer yok efendim ben oyun bağımlısıyım, telefondan oyun oynamadan yapamam diyorsanız haberi şimdiden okumayı bırakabilirsiniz.


Yaklaşık birkaç aydır bıkmadan, sıkılmadan otobüste, evde, sokakta boş zamanımın olduğu her alanda oynadığım bu eğlenceli oyun, beni kendine bağımlı yaptı diyebilirim. Oyunun adı haberin de başlığından anlayacağınız gibi Fun Run 2. Türkçe adıyla Eğlenceli Koşu diyebiliriz. Android ve IOS marketlerden Fun Run 2 adıyla aratabilirsiniz.


Fun Run 2 Nasıl Bir Oyun?


Küçükken eminim ki hepimiz Hugo ve Tolga Abi’yi izleyip Hugo’nun ormandaki maceralarına ortak olmuştuk. 90’lar kuşağı böyle geçiyordu. Şimdi ise HvT’de yayınlayacağım ilk haber kuşkusuz bu tarzda sürekli oynadığım bir oyun olmalı diye düşünüyorum. Bu eğlenceli koşu oyununda, gerçek dünyadan 3 farklı rakibimize karşı meydan okuyoruz.


Yarış boyunca toplayabildiğimiz kırmızı kutular bize çeşitli özel güçler kazandırıyor. Bu özel güçleri sol altta bulunan buton ile kullanıp rakiplerimizi yavaşlatabiliyoruz ya da kendimiz hızlanabiliyoruz. Ama sakın unutmayın ki önümüze çıkan engelleri sağ altta bulunan buton ile zıplayıp geçmemiz gerekiyor. Zaten oynayış biçimi bu iki butondan ibaret diyebilirim.


Yarış bittiğinde ise ilk 2’ye girersek lig yükselmemiz için + puan ve altın elde ediyoruz. Bu altınları biriktirip dış görünüşümüzü mağazadan satın aldığımız ürünlerle değiştirebiliyoruz. Hangi ligde bulunduğumuzu bekleme ekranında, yarış başlamadan önceki karakterimizin üstünde bulunduğu ufak platformun renginden anlayabiliriz.


Hadi Oynamaya Başlayalım!


Oyuna başlamadan önce karşımıza rastgele gelen iki haritadan birini seçip oy veriyoruz. 4 kişilik yarış için her koşucunun yalnızca bir oy kullanma hakkı bulunmakta. Tabiki yeni bir oyuncuysanız bu ekranda oy kullanmamayı tercih edebilirsiniz ama korkmayın, oy kullanmasanız bile, bekleme ekranındayken çıkış yapmazsanız oyununuz başlıyor. Artık tek yapmanız gereken tüm gücünüzle rakiplerinizin önüne geçmeye çalışmak.


Rakiplerini Eleyip 1. Olmak İçin HvT’den Sana Özel Taktikler!


Oyundaki rakiplerimizi geçmek için en önemli strateji parkuru iyi tanımak ve süper güçlerinizi ne zaman kullanmanız gerektiğini iyi düşünmek. Diyelim ki en önde gidiyorsunuz ve süper güç olarak kutudan mıknatıs çıktı. Eğer bu mıknatısı kullanırsanız önünüzde kimse olmadığı için gerideki rakiplerinizi kendinize doğru çekmiş olacaksınız. Bunu istemeyiz değil mi? O yüzden süper güçleri de iyi tanımak gerekiyor.


1) En öndeyken mıknatısı kullanmamaya gayret edin. Mıknatısı sadece geriye düştüğünüzde kullanmalısınız.


2) En öndeyken çark süper gücünü fırlatırsanız kendinizi öldürme ihtimaliniz var. Eğer en öndeyken bile kullanmak istiyorsanız, önünüzde duvar gibi bir engel olduğundan emin olup, çarkı fırlatın ve hemen zıplayın. Bu sayede çarkın üstünden atlamış olursunuz. Gerideki rakiplerinizin ölümünü izlemek büyük keyif verecektir.


3) Yıldırım süper gücünü rakipleriniz yeni kutu almışken kullanmamalısınız. Çünkü rakipleriniz koruyucu kalkan ya da balon alırlarsa bunu hemen kullanmak isteyeceklerdir ve sizin yıldırım süper gücünden kaçmayı başarmış olacaklar. 3-5 saniye bekleyin, kimsenin süper gücü olmadığından emin olun ve öldürücü vuruşunuzu yapın!


Bir önceki yazımda “Kırılmaz Cam Teknolojisi” ile ilgili haber yazmıştım. Eğer merakınız var ise buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Kodverse YouTube kanalımı takip etmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.


Kullanılan Etiketler: fun run 2, mobil oyunlar, mobil oyun önerileri, mobil oyun tavsiye, mobil oyunlar dokunmatik, mobil oyun en güzel, mobil oyun fikirleri, fun run 2 taktikleri, fun run 2 iphone, fun run 2 android, eğlenceli mobil oyunlar

Fun Run 2 oyunuyla eğlenceye devam!” için bir yorum

  • 2017-08-13 tarihinde, saat 21:50
    Permalink

    hemen indirip oynamaya başlıyorum abi, eğlenceli gözüküyor… teşekkürler 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir