Öteki Taraf filmi gerçekten uyarlama mı?

Öteki Taraf filmi fragman videosu yayında!


Öteki Taraf filminde, yönetmen koltuğunda Özcan Deniz’i gördüğümüz, başrollerinde ise Çetin rolüyle Özcan Deniz’i, Sara rolüyle Meryem Uzerli’yi ve Ece rolüyle de Aslı Enver’i seyredeceğimiz Öteki Taraf filminin fragraman videosu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Öteki Taraf filminde başrol oyuncularına eşlik edecek olan Burçin Birben, Osman Wöber, Ayten Uncuoğlu ve Sena Çakır isimlerini görüyoruz.


Öteki Taraf filmi ne zaman vizyonda?


Vizyon tarihi 8 Aralık 2017 Salı günü olan film, beyaz perdeye çok yakın bir zamanda girmiş olacak. Özellikle Aslı Enver ve Meryem Uzerli’yi televizyon dünyasında yakından tanıyan halk için gerilim ve dram türünde bir yapıt ilgi çekici olacaktır. Sinemaseverlerin; Acaba Türkler yeniden korku filmi mi yapmaya çalışmış? Algısından kaçınmak için fragman videosunda, izleyicinin seveceği türden bolca aşk, cinsellik, yalan ve ihanet temaları vurgulanıyor.


Öteki Taraf filminin konusuna değinmeden olmaz!


Fragman videosunu izlediğimde, Türk dizilerinden fazla uzaklaşamadıklarını gözlemledim. Konu olarak hikaye bana aşırı derece basit ve sıradan geldi. Paylaşılamayan bir adam, zengin ve güzel bir eski sevgili ve ihanetin farkına varan genç bir kadın ikilemleri, zaten televizyon dünyasında sürekli reyting alan türden. Ancak film dünyasında, bu izlenecek politika ne kadar tutacak birlikte göreceğiz.


Herkesten kaçar, Ekşisözlük’ten kaçmaz!


Ekşi sözlük üzerinde, herkesin yaptığı gibi Google arama motoruna Öteki taraf ekşi yazıp arattım ve yorumlara okumaya başladım. Öncelikle ilk merak ettiğim filmin gerçekten, yabancı bir filmin kopyası olup olmamasıydı. Bunun için insanların paylaştığı linklere odaklanarak, orijinal filmin youtube videosuna ulaşmaya çalıştım.


Welcome to Bollywood!


Welcometofreakshow adlı kullanıcının paylaştığı gönderi dikkatimi çekti. Yazar burada Özcan Deniz’in vizyona girecek yeni filmi olan Öteki Taraf filminin bir Bollywood filmi olan Murder 3 uyarlaması olduğundan bahsediyordu. Durumu daha iyi anlamak için Murder 3 filminin fragman videosunu detaylıca izledim.


Sonuç olarak, henüz vizyonda olmayan bir film için, direkt olarak kopyası, uyarlaması gibi tabirler kullanmak doğru olmaz, ancak iki filmin de fragman videosunu izlediğimizde; hikayenin ve olayların benzer sahnelerden canlandığını açık ara hissediliyor. Özellikle duştaki gerilim sahneleri, sevişme ve ölen sevgilinin canlanması buna işaret ediyor.


Sevişme demişken! Meryem Uzerli ve Özcan Deniz sahneleri?

Sözcü’de yayınlanan bir magazin haberine göre, Meryem Uzerli’nin bazı sahnelerde zorlandığı ve dublör olmasına sevindiği söyleniyor. Açıkçası ben fragman videosunu izlediğimde dublör gerektirecek bir aksiyon sahnesiyle karşılaşmadım. Bu durumda Özcan Deniz’in sıcak yakınlaşmalar yaşadığı ve banyoda sırtını çıplak olarak gördüğümüz kişinin Meryem Uzerli olmadığı anlayabiliyoruz.


Sonuç nedir diyecek olursak?

Habervetekno.com değerlendirme puanı olarak, kendilerine 10 üzerinden 3 veriyor, bir sonraki filmlerinde klişe algılardan uzak, orijinal ve dizi tadından olmayan, insanları etkileyebilecek bir gerilim filmi bekliyoruz.


Kullanılan Etiketler: öteki taraf izle, öteki taraf film, öteki taraf fragman, öteki taraf ekşi, teki taraf filmi izle, öteki taraf full izle, öteki taraf ne zaman, öteki taraf filmi konusu, öteki taraf aslı enver, öteki taraf fragmanı, öteki taraf hangi filmden alıntı, öteki taraf hangi filmden uyarlama, öteki taraf hangi filmin uyarlaması, öteki taraf izle fragman, öteki taraf izle ozcan deniz, öteki taraf korku filmi mi, öteki taraf konusu nedir, öteki taraf konusu, öteki taraf meryem uzerli, öteki taraf oyuncuları, öteki taraf öpüşme, öteki taraf özcan deniz meryem uzerli, öteki taraf sözlük, öteki taraf vizyon tarihi, öteki taraf vizyon, öteki taraf yerli film izle, öteki taraf yorum, öteki taraf 2017 izle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir