Sinemada vizyona girecek filmler: 31.08.2018

31 Ağustos Cuma 2018 itibariyle, birbirinden ilginç 2 adet gerilim korku, 2 adet romantik komedi ve 1 adet dram filmi, sinema salonlarında sinemaseverleri bekliyor olacak.


6) Listedeki 6. filmimizın adı Kıskanç (Jalouse), IMDB puanı: 6.1

kiskanc-31-08-2018-bu-hafta-vizyona-giren-yerli-yabanci-filmler-sinema-beyazperde-haber-ve-tekno-kodverse-min
Jalouse | IMDB puanı: 6.1

Orta yaşlarda, yeni boşanmış ve herkesi kıskandığınız bir dönemin içinden mi geçiyordunuz? Tebrikler, o zaman artık depresyondasınız ve bu film tam da sizi anlatıyor! Orijinal adı Jalouse olan filmimize gelin bir bakalım; Menapoz döneminde, karşılaştığı sorunların üstesinden gelmeye çalışan bir kadın için hayat oldukça zor ve bu zorluklar komediyi beraberinde getiriyor.


Başrolünde Polis, Şarkuteri ve Paris gibi filmlerden tanıdığımız 1966 doğumlu, Fransız oyuncu Karin Viard’ın yer aldığı, orta yaş krizi ve absürt olaylar yaşayan ve bir üniversite profesörü olan Nathalie karakterini, 18 yaşındaki kızı ve artık olmayan eski eşiyle olan hayat mücadelesini bu filmde izliyoruz.

Artıları & Eksileri: Fragmanı izlerken sanki bir film değil de Televizyon dizisi tadını alıyorsunuz. Filmde kullanılan mekânların sıradanlığından mıdır, yoksa karakterlerin birbirleriyle olan boş sohbetlerinden mi bilinmez ancak bu havanın bir üstünü size maalesef ki yaşatmıyor. Filmin içerisindeki komedi yüzünüzde bir tebessüm oluşturmaktan çok, evet şimdi filmdi bu olacak dediğiniz anlar oldukça bol ve bu yüzden heyecan uyandırmıyor.


5) Listedeki beşinci filmimiz İtalyan Usulü Aşk (Little Italy), IMDB puanı: 6.9

italyan-usulu-ask-31-08-2018-bu-hafta-vizyona-giren-yerli-yabanci-filmler-sinema-beyazperde-haber-ve-tekno-kodverse-min
Little Italy | IMDB puanı: 6.9

Sevgilisiyle, eşiyle, kız ya da erkek arkadaşıyla haftasonu eğlenceli bir romantik komedi izlemek mi istiyorsunuz! Alın size miss gibi bir romantik komedi filmi. İtalyan erkeklerini oldukça sexy bulan Türk kadınlarına özel hazırlanmış bu filmde, en büyük aşklar tutkuyla, nefretle ve heyecanla başlar vurgusu yapılmış. Restoran savaşıyla başlayan bu mücadelede kazanan tarafın kim olduğunu görebilmek için filmi sonuna kadar izlemeniz gerekiyor. https://youtu.be/z8lDreq9le4


Artıları & Eksileri: Fragramanı izlerken sanki ERASMUS’tan zorla memlekete geri dönmüş bir kızın afrasını, tavrasını bir yemek restoranında çekiyormuş hissine kapılıyorsunuz. Yasak aşkın ele alındığı ve hikaye ve karakterler bakımından zayıf kalıyor. Küçük İtalya’da, İtalyan pizzası yapmakla başlayan bir aşk filmi ilginizi çekiyorsa mutlaka izleyin. En fazla 10 üzerinden 6 değerlendirme puanı alabilecek bu film Listeye son sıralardan giriş yapıyor.


4) Dördüncü Filmimiz Dışarıda (He’s out there!), IMDB puanı: 6.9

disarida-31-08-2018-bu-hafta-vizyona-giren-yerli-yabanci-filmler-sinema-beyazperde-haber-ve-tekno-kodverse-min
He’s out there! | IMDB puanı: 6.9)

Baştan belirtelim daha önce internetten otel rezervasyonu yaptıysanız bu filmi izlemeyin, Şu an kapatın hatta bu videoyu! Zira, internetten tatil için ucuza ev kiralamak isteyenleri oldukça yakından ilgilendiren bu filmde, bir anne ve iki küçük kızının ıssız bir göl evinde başına gelenler anlatılıyor.


Dexter ve Chuck dizilerinden tanıdığımız, Yvonne Strahovski’nin başrolünü üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Quinn Lasher’i görüyoruz. Israrcı ailemiz evde daha önceden kaybolan bir çocuğun olduğunu bilmelerine rağmen, ucuz tatilden vazgeçmiyorlar ve film başlıyor. Zaten ormanda yalnız başına dolaşan iki çocuk ve sorumsuz bir anne baba var ise, o filmde gerilim, korku, dram, şiddet, vahşet olmazsa olmazdı! https://youtu.be/piz_KhWmYU8

Artıları & Eksileri: Türk işi 3 harfli korku filmlerine kıyasla, kötü sayılmayacak heyecan ve merak uyandıran bir hikayesi olduğunu söylemek mümkün. Sadece bu gizemli göl evindeki çocuklu ailelere musallat olan maskeli saldırganımızın ne zaman ve nasıl yakalanacağını izlemek istiyorsanız, izlemenizi tavsiye ederiz.


3) Listedeki üçüncü filmimiz tam bir gerilim filmi: Şafaktan Önce (A Prayer Before Dawn), IMDB puanı: 7.0

safaktan-once-31-08-2018-bu-hafta-vizyona-giren-yerli-yabanci-filmler-sinema-beyazperde-haber-ve-tekno-kodverse-min
A Prayer Before Dawn | IMDB puanı: 7.0

Özgürlük için dövüşmek hikâyesini eminim neredeyse tüm boks filmlerinde izlemişsinizdir. Sıradaki filmimizde yine benzer türden ancak bu sefer gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış. Filmde kahramanımız Moore(Billy Moore), hapishane içerisinde yaşayacağı çete savaşları ve uyuşturucu ile mücadele etmeye başlıyor. Hapishane müdüründen aldığı izinle yeniden boks turnuvalarına katılabileceğini öğrenen boksörümüzün pamuk ipliğine bağlı hayatını izlerken oldukça etkileneceğinize eminim. https://youtu.be/Mp88Nuci68c


Artıları & Eksileri: Tamam film bir Rocky değil, kesinlikle olamaz ve onun yerini hiç kimse dolduramaz belki ama Aksiyon/Gerilim kategorisinde, Tayland’taki hapishane hayatını anlatan izlenmeye değer, IMDB Notu 7 olan bir film.


2) Listenin sonlarına doğru ilerlerken bir dram filmi olan Mirasçılar (Las Herederas) ile ilerliyoruz. IMDB puanı: 7.6
mirascilar-31-08-2018-bu-hafta-vizyona-giren-yerli-yabanci-filmler-sinema-beyazperde-haber-ve-tekno-kodverse-min
Las Herederas | IMDB puanı: 7.6

Yönetmen koltuğunda Paraguaylı Marcelo Martinessi’yi gördüğümüz Mirasçılar filmi, hayatın zorluklarıyla baş etmeye çalışan orta yaşlı bir çifti, onların hayatlarındaki görev dağılımlarını ve bu uğurda hapishaneye düşebilmeyi konu alıyor.


Uzun yıllar birlikte olmalarına rağmen, maddi zorluklarla boğuşan Chela ve Chiquita çifti, maddi ve manevi açıdan değerli gördükleri eşyalarını satmak zorunda kalıyorlar. Borçlar ödenemeyince, çiftimiz ayrılıyor ve biri hapishaneye giderken, diğerinin para kazanabilmek amacıyla taksiciliğe başlamasıyla hayatları, bir öncekinden tamamen farklı bir rol alıyor. https://youtu.be/E7zELAeLObc

Artıları & Eksileri: Şahsi fikrim, fragmanı izlediğimizde, film maalesef ki beklenen dram duygusunu yansıtmakta oldukça başarısız kalıyor ve seçilen müzikler hüzünlendirmekten çok sinemada sizi uyutacak cinsten. İzlenir mi? Son karar size ait.


1) Geldik zirveye. Listemizde ilk sırada Upgrade bulunuyor. IMDB puanı: 7.6
upgrade-31-08-2018-bu-hafta-vizyona-giren-yerli-yabanci-filmler-sinema-beyazperde-haber-ve-tekno-kodverse-min
Upgrade | IMDB puanı: 7.6

Evet hazırsanız gelelim haftanın ilk ve tek bilim kurgu filmi olan Upgrade’e. Avustralya yapımı olan Leigh Whannell’in yönettiği Upgrade listemizdeki diğer tüm filmler gibi 31 Ağustos Cuma günü sinemaseverler ile salonda buluşuyor olacak.


STEM adındaki bilgisayar çipiyle, felçli bedenini tekrardan yürümeye başlatan ve bir savaş makinesine dönüşen kahramanımız Grey Trace, ailesini öldüren düşmanlarından intikam almak için yola koyuluyor. 7.6 IMDB puanıyla, bilim kurgu efektleri ve aksiyon sahneleriyle bu hafta vizyonda adından çokça söz ettireceğe benziyor. https://youtu.be/36PDeN9NRZ0

Artıları & Eksileri: Bilim kurgu efektleri ve aksiyon sahneleriyle, fazla da kötü sayılmayacak bir senaryosuyla sinemaseverleri ilgisini çekecek gibi dursa da demir adam filminden alıntı yapar gibi aynı hareketle elinden ateş edebilen bir süper kahraman fikri bizlere pek cazip gelmedi. Ancak yine de haftanın vizyona girecek diğer filmleriyle karşılaştırıldığında açık ara önde olduğunu görüyoruz.


Bir önceki blog yazımda, Dropshipping ve Amazon FBA üzerine detaylı bilgiler vermiştim. Dilerseniz bağlantıdan göz atabilirsiniz.


Evet sinemaseverler, bu haftalık listemizin sonuna geldik. Bir sonraki hafta yine aynı gün ve aynı saatte görüşünceye dek kendinize iyi bakın. Hoşçakalın…


Kullanılan Etiketler: Vizyona girecek filmler, vizyondaki türk filmleri, vizyondaki yabancı filmler, vizyondaki filmler, vizyondaki filmler cinemaximum, vizyondaki filmler 2018, sinema filmleri, beyaz perde, sinemalar, kodverse, habervetekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir